O firmie

O firmie

 1. Zakład Produkcyjno-Budowlany, Jerzy Maciejewski”, obecnie producent chemii budowlanej pod marką „Proma®”, powstał w roku 1990.
 2. Początkowo firma była dużym wykonawcą ociepleń. Wykonała ponad 500 tys. m2 elewacji w Warszawie, Toruniu i na terenie województwa łódzkiego. Udane realizacje zespołu doświadczonych pracowników, poparte dużym zapleczem sprzętowym i doborem wyłącznie profesjonalnych materiałów zaowocowały pozycją lidera rynku i szeregiem nagród za wykonane obiekty.
 3. Po wstępnym okresie współpracy z czołowymi dostawcami systemów, od 1999 roku firma korzysta z materiałów własnej produkcji.
  W wytwórni wspieranej przez laboratorium postępu i kontroli jakości produkowane są one dla czołowych marek europejskich.
 4. Równolegle prowadzone są prace badawcze nad wprowadzeniem uprzemysłowionych metod wykonawstwa. W 2004 roku zostają one nagrodzone w XIV edycji konkursu przyznaniem Godła Promocyjnego "TERAZ POLSKA" za wprowadzenie dostaw, składowania i przerobu materiałów w oparciu o własną technikę silosową.
 5. W 2005 roku, w odpowiedzi na masowy trend obniżania cen wyrobów kosztem ich receptur, wprowadzamy na rynek markę „Proma®”, odpowiadającą naszej zasadzie korzystania z profesjonalnych materiałów. Od tej chwili produkcja chemii budowlanej staje się podstawą działalności firmy.
 6. Naszym celem jest współpraca i solidne partnerstwo ze wszystkimi, którzy wraz z nami chcą na rynku budowlanym osiągnąć sukces i satysfakcję.


O marceProma®”.
W jej asortymencie znajduje się już ponad 40 produktów. Kontrolę ich jakości sprawuje systematycznie na każdym etapie produkcji dobrze wyposażone laboratorium. W nim też opracowujemy i wdrażamy nowe receptury. Pozwala to szybko reagować na pojawiające się potrzeby Klientów.
Wśród produktów są m.in.:

 1. farby i tynki elewacyjne - silikonowe, silikatowe, dyspersyjne i mineralne;
 2. tynki mozaikowe;
 3. farby wewnętrzne lateksowe i akrylowe;
 4. kleje do glazury i kamienia;
 5. zaprawy, grunty, gładzie, wylewki i inne materiały pomocnicze.


Wyrobami wiodącymi są tynki i farby barwione w systemie kolorystycznym „Proma®Color” oraz kompletne zestawy materiałów do dociepleń „Proterm”, w których wszystkie elementy wraz z materiałem izolacyjnym dostarczane są w oznaczonych logiem systemu opakowaniach.

Na rynku krajowym produkty marki „Proma®” sprzedawane są przez stale rozwijającą się sieć dystrybucyjną głównie profesjonalnym firmom, specjalizującym się w wykonywaniu prac dla deweloperów, generalnych wykonawców, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz inwestorów prywatnych. Wysoka i stabilna jakość wyrobów oraz nasza dbałość o dobry kontakt z partnerami handlowymi pozwoliły zdobyć uznanie i ugruntowaną pozycję.
 

O postępie i przyszłości.
Oprócz jakości, duży nacisk kładziemy zarówno na innowacyjność naszej oferty i metod produkcji, jak i naszego spojrzenia na rynek.
Przykłady efektów działań z ostatnich lat to:

 1. Proma®Mix” – wsparta środkami unijnymi z programu „Innowacyjna gospodarka” budowa objętych patentem, niewielkich i wydajnych, niskonakładowych, szybkich w montażu, ekologicznych linii produkcyjnych do bezodpadowej produkcji tynków cienkowarstwowych(7 realizacji);
 2. "Proterm S Klima" – pierwszy w całości polski system ociepleń z izolacją termiczną z perforowanego styropianu o podwyższonej paroprzepuszczalności;
 3. Proma®S Klima” – opracowanie i budowa objętych patentem automatów do perforacji styropianu, o nieosiągalnych w Europie parametrach pracy i wydajności (prototyp i 2 realizacje);
 4. Proma®Test” – opracowanie i wdrożenie produkcji objętego wzorem użytkowym, praktycznego zastawu badawczego do wstępnej, szybkiej oceny „tu i teraz” przyczepności podłoży i powłok budowlanych oraz wybranych parametrów materiałowych (np. gęstości styropianu elewacyjnego i jego wytrzymałości na odrywanie powierzchniowe).

Naszą wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielimy się podczas teoretycznych i praktycznych szkoleń organizowanych dla doradców technicznych, partnerów handlowych, projektantów i wykonawców. Wszystkim, którzy są skłonni dzielić z nami sposób patrzenia na przyszłość materiałów budowlanych oferujemy nasze pełne zaangażowanie i współpracę.
 

 Z poważaniem